Išskirtinis šios gyvenvietės bruožas – netoliese esantys trys žinomi Lietuvos dvarai – Lentvario, Užutrakio ir Trakų vokės, kuriuos visada bus malonu aplankyti laisvalaikiu.

Lentvario dvaras minimas nuo 1596 metų. Čia savo istoriją kūrė kilmingos senosios Lietuvos didikų giminės – Sapiegos ir Tiškevičiai. 18 amžiuje dvarą valdė Sapiegos, o nuo 19 amžiaus – Tiškevičiai. Grafai Tiškevičiai, čia pasistatė anglų neogotikos stiliaus rūmus, prie jų sodino didelį parką, įrengtą pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė projektą: čia vyravo vietiniai ir užsienietiški medžiai (maumedžiai, pilkieji riešutmedžiai, sidabriniai ir Švedlerio klevai ir kt.). 19 amžiuje rūmai buvo rekonstruoti ir kiek vėliau jie įgavo dabartinę angliškos gotikos išvaizdą. Tiškevičiai dvarą valdė iki 1939 m.

Dvaro interjeras labai nukentėjo per pirmąjį pasaulinį karą. Jame įsikūrę rusų kareiviai be gailesčio niokojo tai, ką nespėjo išsivežti tuometinis savininkas Vladislavas Tiškevičius. Nuo jų nukentėjo didžioji dalis vidaus puošmenų – skulptūros, baldai bei sienų lipdyba.

Nuo 20 amžiaus vidurio buvusiuose grafų rūmuose buvo įsikūrusi Lentvario kilimų fabriko administracija.

Trakų vokės dvaro sodyboje ne tik malonu pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu, bet ir praleisti laiką dvaro sodyboje organizuojamuose renginiuose. Italų kilmės architekto Oleandro Markonio suprojektuoti rūmai nuo XIX a. vidurio priklausė grafams Tiškevičiams. Antrojo pasaulinio karo metais dvare gyveno kolonistai iš Olandijos. 1945 m. dvaras tapo LTSR Ministrų Tarybos vila, o vėliau Dotnuvos žemdirbystės instituto Vokės filialu.

2002 metais Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu dvaras perleistas Lietuvos bajorų karališkąjai sąjungai, o nuo 2014-ųjų metų dvarą aktyviai siekiama paversti istoriniu ir kultūriniu traukos centru – čia organizuojamos parodos, renginiai, ekskursijos, laukiamos jaunimo iniciatyvos.

Užutrakio dvaras – įkurtas 19 amžiuje grafų Tiškevičių. Pradžioje čia buvo Užutrakio dvaro sodyba, o vėliau buvo pastatyti ir rūmai. Parką suprojektavo Eduardas Andrė – tas pats, kuris suprojektavo ne vieną žinomą parką Prancūzijoje bei Lentvario dvaro sodybos parką.

Rūmų interjerai buvo dekoruoti ankstyvuoju prancūzų klasicizmo – Liudviko XVI stiliumi. Rūmus supo didelis parkas, kuris buvo sumanytas kaip vandens parkas, kuriame įrengta sudėtinga, daugiau nei 20 dekoratyvių tarpusavyje ir su didžiaisiais Galvės bei Skaisčio ežerais sujungta tvenkinių sistema. Šalia rūmų buvo įrengti puošnūs, prancūziški parteriai, dekoruoti žymaus prancūzų skulptoriaus Antuano Koisevokso kopijomis – marmurinėmis Dianos, Floros ir Ariadnės bei Bakcho skulptūromis, metų laikų personifikacijų biustais ir urnomis, geometriniais gėlynais. Skulptūros atkurtos nuo 2007 m. Užutrakio dvare vyksta kameriniai koncertai ar parodos.